Napojení na Zásilkovnu

Vhodné pro varianty:

basicbusinesspremium

Kde poběží

cloudVlastní server Vyžaduje API uživatele

195 Kč měsíčně

45 Kč za další napojení

nebo

2090 Kč ročně

495 Kč za další napojení

bez DPH

Mějte výpisy z bank v účetnictví bez práce. Napojením vám výpisy z bank, platebních bran i avíza propíšeme každých 60 minut. Už neztrácejte čas s ručním stahováním.

Co doplněk umožňuje?

  • Automatické stahování úhrad zásilek ze služby Zásilkovna a následný import pohybů na účtu do ABRA FlexiBee.

  • volitelné funkce:
    • Spuštění automatického párování plateb po importu plateb. Párují se příchozí platby s vydanými fakturami a dobropisy přijatých faktur.

Napojení zajišťuje automatické stahování úhrad zásilek od přepravní služby a import těchto plateb do účetního systému (tj. vytvoření bankovních dokladů). Stahování probíhá automaticky každou hodinu po celý den, navíc je možné ručně spustit okamžité stažení úhrad a jejich zpracování. Po importu úhrad do účetnictví je volitelně možné spouštět automatické párování těchto plateb s vydanými fakturami.


Proč si tento doplněk vybrat?

Nechcete ručně stahovat výpisy a ty následně importovat do ABRA FlexiBee? Bankovní výpisy se díky tomuto doplňku aktualizují každých 60 minut bez zásahu uživatele. Navíc je možné spouštět i automatické párování. Více informací naleznete na blogu Dativery.

Protože Zásilkovna poskytuje informace o nákladech za doručení zásilek, jsou pro zásilku s dobírkou při importu vytvořeny tři bankovní doklady:

  1. doklad na částku ve výši dobírky (tj. brutto dobírky),
  2. doklad na částku dobírky k vyplacení od Zásilkovny (tj. netto dobírky),
  3. doklad na souhrnnou částku poplatků spojených s doručením.

Vytváření trojice dokladů je cestou ke správnému účtování tržeb a nákladů. Abyste měli nad doklady a účtováním plnou kontrolu, je v nastavení flow nabídnuta i možnost vytváření druhého a třetího dokladu vypnout.

První doklad na brutto částku, tj. na částku zaplacenou zákazníkem, je vytvářen pro možnost párování s vydanou fakturou podle částky.

Vytváření druhého dokladu na netto částku, tj. na čistou částku vyplacenou Zásilkovnou, je potřeba pro nulování zůstatku fiktivního bankovního účtu.

Třetí doklad na částku poplatků za transakci umožňuje při správném zaúčtování sledovat výši nákladů na používání Zásilkovny samotné. V nastavení flow je možné zadat předpis zaúčtování, podle kterého budou tyto doklady účtovány.

V nastavení flow můžete zadat typ dokladu pro všechny vytvářené doklad. U uvedeného typu dokladu můžete ve FlexiBee určit předpis zaúčtování pro příjem a výdej, který bude použit pro účtování prvního a druhého dokladu.

Jak si tento doplněk aktivuji?

Aktuálně není možná aktivace přímo z tohoto rozhraní doplňků. Je potřeba kontaktovat našeho partnera, společnost Dativery, která doplněk vyvíjí i spravuje a aktivovat si u nich daný scénář.