Vypsali jsme nové termíny školení: Kontrolní hlášení DPH ve FlexiBee

S blížícím se koncem roku se množí dotazy týkající se implementace kontrolního hlášení DPH ve FlexiBee. Tato legislativní změna vejde v platnost 1.1.2016.

Kontrolní hlášení DPH doporučujeme nepodceňovat, za jeho neodevzdání hrozí vysoké sankce.

Proto jsme pro Vás vypsali nová školení na toto téma:

Kontrolní hlášení DPH v softwaru ABRA FlexiBee

18.12.2015   09:00 – 10:30

18.12.2015   11:00 – 12:30

S přihláškou neváhejte, kapacita školících prostor je omezená. V případě dotazů pište prosím na e-mail: skoleni@flexibee.eu.

 

E-shopy a řetězce jsou jeden trh

Bonami je uživatelem cloudového účetního systému ABRA FlexiBee a jeho API rozhraní, a tak když E15 přinesla článek o našem klientovi, rádi vám ho, s dovolením autora, také nabízíme.

Skupina Miton je jedním z nejaktivnějších investorů na českém internetu. Stojí za projektem Slevomat a internetovým supermarketem Rohlík. Políčeno má ale i jinde. „V nábytku je na trhu stále velká díra,“ říká Václav Štrupl, novopečený partner firmy Miton, s níž vlastní e-shop s bytovým vybavením Bonami.

Přečtěte si celý článek na ABRA blogu.

Zvu vás na Data Fesťák, víkendovou akci, na které se naučíte pracovat s daty

Ve FlexiBee milujeme data. Ještě víc milujeme to, co se s nimi dá dělat a co se z nich dá vyčíst. Proto jsme se stali partnery DataFesťáku, na kterou vás chci osobně pozvat. Přijeďte se podívat na víkendovou akci a naučte se pracovat s daty.

Data si přivezte vlastní a nebo vám je půjčíme. K dispozici budou skvělé nástroje zdarma, odborníci kteří s nimi umí a také já 🙂 Všichni budeme k dispozici, abychom vám pomohli přijít všemu na kloub. Od našeho zákazníka se podařilo získat kompletní anonymizovaná účetní data. Kromě dat z FlexiBee budou k dispozici také data České Spořitelny, Seznam.cz či CleverMaps.

Po celou dobu budu osobně k dispozici a pomůžu vám se vším co bude potřeba. Pomůžeme data vytáhnout, předzpracovat ale i analyzovat.
Akce se koná od 27. listopadu do 29. listopadu na Univerzitě v Hradci Králové.
V pátek bude série přednášek, o víkendu hackathon a bude připraven i program pro ženy – DataGirls.
Více informací na www.datafestak.cz
Pokud se chcete zúčastnit, dejte nám vědět, že tam budete ať jsme připravení.
Už se těším 🙂
Petr Ferschmann

ABRA Software se účastní na Franchise Day

Provozovatelé franšíz a všichni, kdo se o tuto problematiku aktivně zajímají, zamíří ve čtvrtek 12.11. do Paláce OKsystem na Franchise Day – den plný podnětných přednášek, inspirujících debat a zajímavých setkání. V rámci odpoledního přednáškového bloku vystoupí i obchodní ředitel ABRA Software Jakub Peitz. S přítomnými návštěvníky se podělí o své bohaté zkušenosti a pohovoří na téma „Jak může správně zvolený informační systém pomoci růstu franšízové obchodní firmy.“ Rádi se s vámi na této akci uvidíme.

Bezproblémový provoz ABRA FlexiBee na Windows 10 i Mac OS X El Capitan

Pro naše uživatele neustále pracujeme na plné kompatibilitě s nejrozšířenějšími operačními systémy. Nové Windows a Mac OS samozřejmě nejsou výjimkou.

Windows 10

Spojení systémů FlexiBee a Windows 10 jsme otestovali a můžeme konstatovat, že ABRA FlexiBee na operačním systému Windows 10 pracuje bez problémů. Všichni uživatelé mohou bez obav na tento nejnovější operační systém přejít.

Poznámka: Pokud aktualizujete na Windows 10 počítač, na kterém běží jak FlexiBee server, tak Postgresql databáze, může vyjímečně nastat chybová situace, kterou vyřeší reinstalace systému FlexiBee.

Mac OS X El Capitan

Také u Mac OS X s názvem El Capitan vás můžeme ubezpečit, že aktuální verze ABRA FlexiBee s El Capitanem bez problémů funguje.

Aby byl přechod co nejhladší, doporučujeme ještě před updatem operačního systému aktualizovat ABRA FlexiBee na nejnovější verzi. Tu si můžete stáhnout z https://www.flexibee.eu/podpora/stazeni-flexibee/. Po instalaci už můžete updatovat i samotný operační systém. Pozor, první spuštění ABRA FlexiBee po aktualizaci systému může (u klientů s lokální instalací, ne těch v cloudu) trvat o něco déle. Dochází k dokončení aktualizačního procesu a FlexiBee server se spustí později než při běžném provozu. Všechna další spuštění už proběhnou tak, jak jste zvyklí.

Pokud nám někteří uživatelé hlásili problémy s přechodem na nový systém, zpravidla to bylo způsobeno tím, že upgradovali ze starší verze OS X (Mavericks, Mountain Lion) a měli nainstalovanou starší verzi ABRA FlexiBee (řada 2014.x.x a starší). Instalací nejnovější verze ještě před updatem operačního systému předejdete problémům.

Kdyby se chybička přeci jen vloudila

Pokud by se ale přesto nějaká chyba vyskytla, kontaktujte nás na e-mailu podpora@flexibee.eu a my vám bryskně pomůžeme situaci vyřešit.

Jak jsme zabodovali na Rockaway AWS Hackathon

Petr Ferschmann se tento víkend zúčastnil Rockaway AWS Hackathonu, jehož tématem byly technologie Amazon Web Services. Část z nich u nás ve firmě používáme pro provoz ABRA FlexiBee, ale chtěl se podívat i na ty další. Petr je od nátury megaloman a tak ho zajímaly ty, které umožní škálovat provoz mých služeb opravdu ve velkém.

Přečtěte si celý článek na ABRA Blogu.

ABRA FlexiBee na Raspberry Pi 2

ABRA FlexiBee již tradičně podporuje linuxové distribuce. Konkrétně Ubuntu, Fedoru a RedHat Enterprise. Dnes však budeme hovořit o distribuci Debian. Asi nejrozšířenější mezi uživateli Maliny je totiž upravená verze této distribuce s názvem Raspbian

Čtěte celý článek na ABRA Blogu.

Pro velký zájem vypisujeme další termíny školení

Velký zájem o školení pro uživatele ABRA FlexiBee obsadil místa ve školících místnostech během několika málo dnů. Proto pro vás vypisujeme další termíny oblíbených školení:

Mzdy v softwaru ABRA FlexiBee
6. 11. 2015

Pokročilé účetnictví v softwaru ABRA FlexiBee
14. 12. 2015

S přihláškou neváhejte, kapacita školících prostor je omezená. V případě dotazů pište prosím na e-mail: skoleni@flexibee.eu.

Přihlásit se

1 10 11 12 13 14