Bezproblémový provoz ABRA FlexiBee na Windows 10 i Mac OS X El Capitan

Pro naše uživatele neustále pracujeme na plné kompatibilitě s nejrozšířenějšími operačními systémy. Nové Windows a Mac OS samozřejmě nejsou výjimkou.

Windows 10

Spojení systémů FlexiBee a Windows 10 jsme otestovali a můžeme konstatovat, že ABRA FlexiBee na operačním systému Windows 10 pracuje bez problémů. Všichni uživatelé mohou bez obav na tento nejnovější operační systém přejít.

Poznámka: Pokud aktualizujete na Windows 10 počítač, na kterém běží jak FlexiBee server, tak Postgresql databáze, může vyjímečně nastat chybová situace, kterou vyřeší reinstalace systému FlexiBee.

Mac OS X El Capitan

Také u Mac OS X s názvem El Capitan vás můžeme ubezpečit, že aktuální verze ABRA FlexiBee s El Capitanem bez problémů funguje.

Aby byl přechod co nejhladší, doporučujeme ještě před updatem operačního systému aktualizovat ABRA FlexiBee na nejnovější verzi. Tu si můžete stáhnout z https://www.flexibee.eu/podpora/stazeni-flexibee/. Po instalaci už můžete updatovat i samotný operační systém. Pozor, první spuštění ABRA FlexiBee po aktualizaci systému může (u klientů s lokální instalací, ne těch v cloudu) trvat o něco déle. Dochází k dokončení aktualizačního procesu a FlexiBee server se spustí později než při běžném provozu. Všechna další spuštění už proběhnou tak, jak jste zvyklí.

Pokud nám někteří uživatelé hlásili problémy s přechodem na nový systém, zpravidla to bylo způsobeno tím, že upgradovali ze starší verze OS X (Mavericks, Mountain Lion) a měli nainstalovanou starší verzi ABRA FlexiBee (řada 2014.x.x a starší). Instalací nejnovější verze ještě před updatem operačního systému předejdete problémům.

Kdyby se chybička přeci jen vloudila

Pokud by se ale přesto nějaká chyba vyskytla, kontaktujte nás na e-mailu podpora@flexibee.eu a my vám bryskně pomůžeme situaci vyřešit.

Jak jsme zabodovali na Rockaway AWS Hackathon

Petr Ferschmann se tento víkend zúčastnil Rockaway AWS Hackathonu, jehož tématem byly technologie Amazon Web Services. Část z nich u nás ve firmě používáme pro provoz ABRA FlexiBee, ale chtěl se podívat i na ty další. Petr je od nátury megaloman a tak ho zajímaly ty, které umožní škálovat provoz mých služeb opravdu ve velkém.

Přečtěte si celý článek na ABRA Blogu.

ABRA FlexiBee na Raspberry Pi 2

ABRA FlexiBee již tradičně podporuje linuxové distribuce. Konkrétně Ubuntu, Fedoru a RedHat Enterprise. Dnes však budeme hovořit o distribuci Debian. Asi nejrozšířenější mezi uživateli Maliny je totiž upravená verze této distribuce s názvem Raspbian

Čtěte celý článek na ABRA Blogu.

Pro velký zájem vypisujeme další termíny školení

Velký zájem o školení pro uživatele ABRA FlexiBee obsadil místa ve školících místnostech během několika málo dnů. Proto pro vás vypisujeme další termíny oblíbených školení:

Mzdy v softwaru ABRA FlexiBee
6. 11. 2015

Pokročilé účetnictví v softwaru ABRA FlexiBee
14. 12. 2015

S přihláškou neváhejte, kapacita školících prostor je omezená. V případě dotazů pište prosím na e-mail: skoleni@flexibee.eu.

Přihlásit se

Nové termíny školení ABRA FlexiBee

Na poslední čtvrtletí tohoto roku jsme opět připravili nabídku školení pro uživatele ABRA FlexiBee.

Vybírat můžete z následujících témat a termínů:

Základy práce v ABRA FlexiBee
7. 10. 2015 (9:00-12:30)
Začínáme účtovat v ABRA FlexiBee
21. 10. 2015 (9:00-12:30)
Mzdy v ABRA FlexiBee
4. 11.2015 (9:00-12:30)
Skladové hospodářství I. v ABRA FlexiBee
18. 11. 2015 (9:00-12:30)
Skladové hospodářství II., cenotvorba v ABRA FlexiBee
2. 12. 2015 (9:00-12:30)
Pokročilé účetnictví v ABRA FlexiBee
16. 12. 2015 (9:00-12:30)

Přihlásit se můžete na stránce Prezentace a školení. Neváhejte, kapacita školících prostor je omezená. V případě dotazů pište prosím na e-mail:  skoleni@flexibee.eu.

Cena jednoho školení pro zákazníky ABRA FlexiBee je 950,- Kč bez DPH.

Těšíme se na Vaši účast.
Karel Běl, vedoucí Zákaznického centra ABRA FlexiBee

FlexiBee Developers Day 2015

Pro všechny vývojáře, programátory, nadšence do cloudu, ale i pro profesionály z byznysu, kteří využívají nebo chtějí využívat otevřené programátorské rozhraní FlexiBee API. Celý článek

1 8 9 10 11