Časté dotazy ke spojení FlexiBee a ABRY

Po oznámení spojení s ABROU se na nás začali obracet klienti s různými dotazy. Snažili jsme se jim předejít napsáním článku na ABRA Blogu (Nemám rád PíáRštinu aneb FlexiBee+ABRA=VLN). Další z nich se zde pokusím vysvětlit.

Děkujeme všem za přízeň a jsme si jisti, že spojení vám přinese jen dobré věci.

Petr Ferschmann
jednatel FlexiBee Systems

abra-flexibee

Znamená to konec FlexiBee?

Spojením ABRA a FlexiBee se nic významného nemění. Bude zachován produkt, samostatná firma i její vedení. Původní majitelé a zakladatelé FlexiBee nebyli vyplaceni penězmi, ale získali akcie ABRY. Nejedná se o prodej firmy, ale sloučení. I nadále zakladatelé zůstávají v centru dění a budou na projektu stále pracovat.

Přestanete podporovat Mac OS X a Linux?

Podpora operačních systémů je pro nás i ABRU důležitá, koneckonců i to byl jeden z důvodů spojení. Proto budeme rozvíjet a podporovat tyto systémy společně.

A to si budete navzájem konkurovat?

FlexiBee a ABRA si technicky vzato nikdy nekonkurovaly. ABRA se se svými hlavními produkty G3 a G4 zaměřovala na velké klienty, kde FlexiBee není příliš silné. Spojením tedy dojde k vzájemnému rozšíření portfolia.

Jo, to známe, ABRA teď omezí FlexiBee!

Pro řízení společnosti FlexiBee vznikla rada, ve které jsou původní majitelé členy. Tato rada bez jejich souhlasu nemůže změnit ve FlexiBee nic. Navíc lidé v ABŘE respektují to, co FlexiBee dělá, a chtějí to i nadále podporovat a rozvíjet.

Bude pokračovat cloud?

Jedním z hlavních důvodů spojení byla právě podpora cloudu. Společně hodláme rozvíjet jak FlexiBee tak i primaERP.

Co připravujete za novinky?

Chystáme plán spojení týmu, který vyvíjí cloudový primaERP a FlexiBee. Výsledkem bude více kapacit (cca 2x tolik) a možnost pracovat na lepší intuitivnosti a také kompletním webovém rozhraní, ve kterém vidíme budoucnost. Lidé z primaERPu jsou opravdu skvělí a šikovní. Společně se budeme snažit prosadit i v zahraničí.

Proč jste se vlastně spojili?

Chceme společně expandovat na zahraniční trhy. Samotné FlexiBee by na to nemělo v dohledné době kapacity ani kapitál. Více najdete v článku Nemám rád PíáRštinu aneb FlexiBee+ABRA=VLN.

Něco na závěr?

Rozumíme obavám našich klientů a při rozhodování jsme je měli také. Proto jsme vytvořili taková opatření, která pomohou i nadále rozvíjet FlexiBee ke spokojenosti našich současných i budoucích klientů.