Internetové obchody

Eshopy-Transparent
ABRA FlexiBee jde díky API propojit prakticky s jakoukoliv externí aplikací. Jako jedni z prvních jsme do naší aplikace přidali programátorské rozhraní REST API. Systém jsme chtěli otevřít novým možnostem, o kterých rozhodujete Vy. Nejčastějším případem je napojení právě na e-shop. Pokud je prodej Vašich výrobků nebo služeb závislý na e-shopu, tak jistě dobře znáte ten kolotoč s udržováním stejných dat na dvou místech: v e-shopu a v účetním programu. Ale jestli používáte právě FlexiBee, máte dobře nakročeno k řešení, které Vám může velmi usnadnit práci, a tím i ušetřit náklady na provoz e-shopu.

Podotýkáme, že je však potřeba se rozhodnout ohledně hloubky integrace obou systémů. V praxi existují vlastně 3 nejčastější řešení. Nebojte, my nebo naši integrační partneři Vám s rozhodnutím rádi pomůžeme.

Stupně integrace:

Základní integrace: v základní integraci se předpokládá, že většina úkonů je řešena přímo v e-shopu. Ekonomický systém dostává pouze základní údaje potřebné pro účetnictví, tzn. dochází k přenosu vystavených faktur bez vlivu na skladové zásoby, adresář či interní ceník.

Zlatá střední cesta: jde o nejčastější příklad synchronizace mezi ABRA FlexiBee a e-shopem. Toto napojení umí synchronizovat adresář, ceník, stavy skladů, objednávky i faktury. V e-shopu uživatel řeší veškerá nastavení produktů (obrázky, související zboží, atributy…), SEO, marketing atp. a FlexiBee se postará o vše ostatní.

Úplná integrace: v tomto případě se jedná o e-shopy přímo postavené nad FlexiBee, tzn. prakticky veškeré úkony provádíte v účetním systému a e-shop pak působí jako zrcadlo zadaných dat. Příkladem může být např. FlexiShop od partnerské distribuční společnosti ARIT s.r.o.

Když máte i kamennou prodejnu

Obsluhujete zákazníky i v kamenné prodejně? Žádný problém! Díky FlexiBee a doplňkovému modulu Prodejní kasa můžete prodávat přímo ze software včetně podpory EET a postačí Vám tiskárna účtenek a třeba čtečka čárových kódů pro zjednodušení zadávání položek. Máte tak vždy přehled o stavech skladů a disponujete analytickými nástroji, které dokážou odlišit e-shop a jednotlivé kamenné prodejny.

Možná Vám i e-shop umožňuje maloobchodní prodej rovnou přes své rozhraní a dáte mu přednost.

Další variantou jsou specializované pokladní systémy s potřebnými rozšířeními (dotyková obrazovka, pokladní šuplík, tiskárna účtenek, čtečka čárových kódů).

FlexiBee aktuálně podporuje tyto pokladní systémy:

  • FlexiPOS od společnosti ARIT s.r.o.
  • vybrané pokladny AWIS od společnosti AWIS Holding, a.s.

Podporované e-shopy

FlexiBee podporuje napojení na komerční i open source e-shopy. Připravené rozhraní umožňuje snadno napojit i nepodporované systémy. Pokud máte software vyvinutý na zakázku, může vám dodavatel (případně i naši partneři) snadno vytvořit propojení. Budete tak mít vždy aktuální údaje v obou systémech. Níže uvádíme systémy, které už byly na FlexiBee nějakým způsobem napojovány.

Doporučené e-shopy:

logo flexishopFlexiShop – plně integrovaný a specializovaný internetový obchod pro FlexiBee.

 

logo-cloudsailorCloudSailor – internetový obchod s přehlednou a jednoduchou administrací, chytrými funkcemi a možností přímého propojení s ekonomickým systémem FlexiBee.

Komerční systémy:

OpenSource systémy:

Víte o dalších nebo chcete svůj e-shop napojit na FlexiBee? Neváhejte nám dát vědět.

Mezi naše hlavní integrační partnery patří společnost Dativery s.r.o., která se přímo specializuje na propojování různých aplikací (nejenom s FlexiBee).