Migrace dat

Pokud přecházíte na systém FlexiBee z jiného systému, obvykle řešíte i migraci dat. Zde vám popíšeme možnosti a postupy pro migraci dat.

Ať už data migrujete nebo ne, je vždy nutné zachovat přístup k předchozímu systému pro případ kontroly. To je možné vyřešit i pouhým exportem výstupů do XLS nebo PDF.

Migraci si můžete provést sami (doporučujeme obvykle maximálně do rozsahu číselníků).

Obvykle je nejlepší vše nechat odborníkům a využít individuální servis.

Podrobnější postup

Než začnete, ujasněte si požadovaný rozsah migrovaných dat. Lze migrovat buď jen základní číselníky, všechny doklady a nebo všechny doklady včetně zaúčtování.

Rozsah migrovaných dat určuje cenu výsledné migrace. Obvykle vyšší rozsah znamená více než dvojnásobnou náročnost.

  1. Pokud chcete nechat migraci na nás, využijte individuální servis.
  2. Pokud chcete migrovat jen základní číselníky, lze využít export do formátu Excel (pokud to původní systém podporuje) a naimportovat do FlexiBee. Do Excelu lze snadno migrovat i soubory CSV či DBF.
  3. Můžete využít schopností vývojářů – a nejlépe těch našich. Pokročilejší možnosti migrace lze provést s využitím FlexiBee XML.

Poznámka: Pokud si necháte migrovat data u nás, celý proces probíhá ve dvou krocích: testovací migrace s kontrolou a finální migrace. V okamžiku finální migrace již nebudou Vámi nově přidaná data do předchozího systému přenesena migrací do FlexiBee.

Ceník migrace

Pokud přecházíte z jiného systému, můžeme Vám pomoci migrovat data ze současného systému. Migrace může být různého rozsahu.

Při přechodu z WinStrom 7 je samozřejmostí migrace dat. Tu si buď můžete pomocí specializovaného nástroje provést sami a nebo ji provede technická podpora.