Drakon: FlexiBee pomáhá

„Kdybych o ABRA FlexiBee a jejich kvalitách věděl dřív, zavedli bychom jej už dávno.”

Jiří Drachovský
jednatel DRAKON DŮM REKLAMY S.R.O.

drakonDRAKON dům reklamy s.r.o.

„FlexiBee používáme jako účetně evidenční systém od ledna roku 2009 a tak mohu hodnotit výsledky“ říká jednatel Drakonu ing. Jiří Drachovský. „A mohu předeslat, že to je bilancování pozitivní. Kdybych o programech FlexiBee a jejich kvalitách věděl dřív, zavedli bychom jej už dávno. Minimálně před šesti, sedmi lety. Protože pomáhají!“ ujišťuje šéf reklamní agentury Ing. Jiří Drachovský.

Nezbytnost uplatnění nového systému vznikla z potřeby získat detailní přehled o dění ve firmě. Její výkonnost rostla, zakázky přibývaly, začínala ale váznout rychlá, přesná, jednotná a pohodlná evidence. „Při stoupajícím objemu výkonů se agenda tříštila, obtížně jsme například zjišťovali, které z našich šesti středisek přináší firmě nejvíc, které méně. Naléhavě jsme potřebovali získat přesné analytické výstupy. Když jsem se pak seznámil s účetním programem FlexiBee a posoudil jeho kritéria, kvalitu, cenu a dostupnost, neváhal jsem. Se zavedením tohoto systému se situace výrazně zlepšila. FlexiBee nám poskytuje všechny potřebné informace týkající se obchodu, ekonomiky, příjmů, výdajů, nákladů, výsledků hospodaření. Základní princip je prostý: každá zakázka je v systému a co v něm není, nelze vyfakturovat. Vše, co se dříve muselo pracně a zdlouhavě rozklikávat, jde nyní hladce, rychle. Naši práci FlexiBee zjednodušil, zpřesnil a zprůhlednil“, pochvaluje si Jiří Drachovský.

Připouští zároveň, že reklamní agentura není možná typickým klientem společnosti FlexiBee Systems. „Myslím, že tento nejnovější program je ideální například pro klasický velkoobchod či maloobchod, zkrátka firmu, která má zboží skladem a prodává je. Náš produkt není takto předem definovatelný, obsah zakázek a jejich zaměření jsou stále nové, proměnlivé. Přesto, a to hodnotím jako další plus, i nám tento účetně evidenční program plně vyhovuje. To dokládá jeho široký záběr, kreativitu. A tím i perspektivnost. Společnost FlexiBee systém vyladila pro naše potřeby,“ poukazuje jednatel Drakonu. „My pak v denní praxi software posouváme tak, aby byl aplikovatelný pro další potenciální zákazníky,“ dodává.

A protože sám bývá často na cestách a mimo kancelář, cení si ještě další výhody nového systému. „Vedle toho, že dokonale zaeviduje, zaúčtuje a zpřehlední dříve neuspořádaná data, mě nadchla možnost připojit se k němu internetem okamžitě odkudkoliv v kteroukoliv dobu a získat i touto cestou ihned veškeré potřebné údaje. Tuto přednost maximálně využívám a doslova si ji užívám,“ usmívá se Jiří Drachovský. „FlexiBee poskytuje skutečně komfortní servis, má pohodlné, intuitivní uživatelské rozhraní, šetří čas, lidskou práci. A tím i peníze,“ míní.

„Těší nás, že uživatelé náš nový program oceňují včetně jeho nového vzdáleného přístupu. Při použití tohoto přístupu do systému nejsou nuceni používat drahé terminálové řešení a úspora nákladů tak může u středních instalací překročit i více než třicet procent a u těch menších ještě více,“ reaguje vedoucí vývoje FlexiBee Systems Ing. Petr Ferschmann.

Vypracoval: Jindřich Rosendorf