Zentity využívá výhod cloudu

Společnost Zentity a.s. se zabývá vývojem, zabezpečením a integrací systémů a aplikací pro chytré telefony a tablety.

Mezi její zákazníky patří významné finanční instituce jako je ING, Raiffeisen Bank nebo Sparkasse. V roce 2016 dokázala navýšit tržby o 45 procent a překročit hranici 100 milionů korun, a to díky projektům v jižní Africe, Kataru, na Balkánu a v dalších zemích.

Firma vede účetnictví v ABRA FlexiBee od roku 2012 nejprve prostřednictvím externí spolupráce. V roce 2015 si firma koupila vlastní licenci a o účetnictví se stará interní účetní oddělení.

„ABRA FlexiBee v Zentity využíváme hlavně pro finanční a mzdové účetnictví. V menší míře využíváme objednávkový systém, který si teprve osvojujeme. Postupně začínáme využívat data i pro kontrolní, statistickou a plánovací činnost. Ve FlexiBee aktivně pracují dva lidé – plně každý den já, coby finanční a mzdová účetní, a občas naše asistentka. Náhled mají k dispozici celkem čtyři lidé z vedení,“ vysvětluje Lenka Kutilová, účetní Zentity a.s. 


 

Lenka Kutilová, účetní Zentity a.s.

„Jednou z hlavních výhod FlexiBee je úložiště v cloudu. Tím je možné pracovat odkudkoliv. Další výhodou je z mého pohledu snadné pochopení práce s programem. Jsem samouk a zcela samostatně jsem se ve FlexiBee naučila pracovat během měsíce.“