GRAPE SC doporučuje FlexiBee

„Kompletní fakturaci jsme svěřili ABRA FlexiBee, a máme tak víc času věnovat se tomu, co je pro nás opravdu důležité – našemu byznysu.”

Štěpán Beneš,
výkonný ředitel GRAPE SC, a.s.

„Ze začátku jsme nevěřili tomu, že by bylo možné náš vlastní informační systém napojit na další ekonomický systém tak, aby fungoval zcela automaticky, a to bez vynaložení značných prostředků navíc. Povedlo se,“ doporučuje Štěpán Beneš systém FlexiBee jako vhodné řešení pro internetové providery.

GRAPE SC, a.s.

Naše společnost se jmenuje GRAPE SC, a. s. a na trhu působí již řadu let jako internetový provider pro domácnosti, živnostníky i firmy. Jak rostl počet našich klientů, zvyšovala se i naše potřeba systémově vyřešit řízení sítě na straně jedné a billingový systém na straně druhé, a to včetně dynamického propojení mezi nimi. Z tohoto důvodu jsme vytvořili vlastní informační systém „živě“ napojený na účetnictví.

Rozhodli jsme se pro ekonomický systém FlexiBee, který naši vývojáři díky otevřenému rozhraní REST API snadno napojili na náš informační systém. FlexiBee je nasazen na našich linuxových serverech a přistupujeme k němu jednoduše přes Internet. Spojení obou systémů funguje velmi dobře, náš informační systém řídí síť a FlexiBee řeší fakturaci, platby a veškeré účetnictví.

Na FlexiBee nejvíce oceňujeme, že se postará o celý proces fakturace sám. Jediné, co od nás systém potřebuje, jsou automatizované podklady – systém následně vygeneruje fakturu, zašle ji klientovi, po úhradě (hotovostní nebo převodem) ji spáruje a vyřeší případné přeplatky a nedoplatky. Vše v souladu s účetními pravidly, takže nemáme například problém s přeplatky v účetní uzávěrce. Díky FlexiBee můžeme také snadno generovat soupisy neplatičů a odpojit je automaticky od sítě.

K systému jsme navíc přidali klientskou sekci, v níž mohou naši klienti mimo jiné najít informace o fakturách a stavech jejich proplacení.

Ekonomický systém FlexiBee se nám osvědčil jako spolehlivé řešení, které přináší díky svým širokým možnostem customizace firmám, jako je ta naše, řadu výhod. Věnujeme méně času účetnictví a můžeme se více zabývat naším byznysem.

 

podpis-grapesc

Štěpán Beneš
GRAPE SC, a.s.