Bezchybná synchronizace dat

Česká společnost Le Premier je průkopníkem šití pánského oblečení metodou made to measure, tedy výrobou na základě již hotového střihu, který je upraven dle postavy zákazníka.

Česká společnost Le Premier je průkopníkem šití pánského oblečení metodou made to measure, tedy výrobou na základě již hotového střihu, který je upraven dle postavy zákazníka. Pro své fungování využívá systém, který zajišťuje obchodní agendu od objednávky na pobočkách až po zakázkovou výrobu v Prostějově. Jako účetní systém si firma vybrala software ABRA FlexiBee, který umožňuje bezchybné propojení a synchronizaci účetních dat.

transparent-lepremier

Informační systém

Firma ve svých začátcích používala informační systém, který ji ale nedokázal splnit všechny požadavky zejména v oblasti propojování dat z vlastního e-shopu nebo z mobilní aplikace využívané obchodníky v terénu. Původní řešení bylo navíc příliš nákladné a robustní – na jednotlivé procesy byla nabalena spousta pro firmu nepotřebných funkcí.

Proto společnost hledala a zkoušela různá řešení. Potřebovala především:

  • flexibilutu,
  • snadné propojování dat,
  • maximální přizpůsobivost a volnost v úpravách.

Po vyzkoušení krabicových systémů, které firmě nevyhovovaly pro svou nízkou variabilitu a minimální možnosti úprav, si Le Premier vybral open source ERP řešení Odoo (dříve OpenERP), které splňuje všechny požadavky, kromě českého účetnictví.

Variabilní účetní systém ABRA FlexiBee

Bylo tedy nutné najít účetní systém s pravidelně aktualizovanou českou legislativou, který bude možné snadno napojit na systém Odoo. Firma si vybrala účetní systém ABRA FlexiBee, který byl podle zpracované analýzy vyhodnocen jako nejlepší na trhu z hlediska dynamiky vývoje, propojení dat i fungování rozhraní REST API. Propojení s Odoo tak bylo možné velmi jednoduše realizovat.

„Vyhovuje nám technologická vyspělost ABRA FlexiBee, která nám umožňuje vyřešit všechny naše požadavky na propojování různých systémů,“ komentuje Jakub Lohniský, zakladatel Le Premier.

Požadavek na propojení systémů je jednoduchý – všechny účetní náležitosti zajišťuje ABRA FlexiBee, který je automaticky napojen na systém Odoo, kde probíhají ostatní obchodní činnosti, frontend, backend, e-shop, sklady, pokladny na prodejnách a výroba v Prostějově.

„Ve firmě včetně prodejen využíváme zařízení od Apple, proto nám vyhovuje, že ABRA FlexiBee funguje na iOS a my nemusíme vymýšlet nákladné řešení pro spouštění windowsovských aplikací v prostředí Macu,“ doplňuje Jakub Lohniský.

Komunikace Odoo s ABRA FlexiBee

Nyní obchodní proces funguje plně podle představ Le Premier. Na prodejně v Praze či jiném městě obchodník na tabletu vytvoří zakázku, která se předá do výroby v Prostějově. V systému Odoo se vedou všechny informace o průběhu výroby a následné expedici. Všechna potřebná účetní data se pak díky propojení REST API zavedou do účetnictví v ABRA FlexiBee. Díky tomu je možné vést databázi zákazníků na jednom místě. Veškerá fakturace vytvořená na prodejně se automaticky načte do ABRA FlexiBee, kde s ní dále podle své potřeby pracuje finanční a účetní oddělení. Díky propojení přes API funguje automatická synchronizace všech položek a informace v obou systémech jsou stále aktuální.

 


 

Jakub Lohniský, zakladatel Le Premier

„Před nasazením Odoo a ABRA FlexiBee jsme neustále řešili systémové problémy, nefungovala dobře synchronizace dat. Nyní jsme se konečně dostali do fáze, kdy vše bezproblémově funguje, systémy spolupracují a pokud potřebujeme novou funkci, snadno si ji doprogramujeme. Spojení ABRA FlexiBee s Odoo tak funguje bezvadně podle našich představ. Jsme maximálně spokojení.“