Změna SSL certifikátu pro funkčnost EET od 10. 9. 2018

Vážení zákazníci ABRA FlexiBee,

od 10. 9. 2018 se na příjmové straně EET změní SSL certifikát, který zabezpečuje spojení mezi pokladními zařízeními, která evidují tržby, a Finanční správou.

Pokud máte instanci v našem cloudu, nemusíte provádět žádný zásah. Funkčnost s novým certifikátem je v cloudu ověřena. V případě vlastních instalací je třeba zajistit aktuální verzi Javy na serveru.

Nový podpisový certifikát vyžaduje alespoň instalaci Java 7 update 101 (1.7.0_101) nebo Java 8 update 91 (1.8.0_91). Vaši verzi Javy je možné ověřit přímo v hlavním menu FlexiBee: Nápověda / O aplikaci FlexiBee / Detaily o aplikaci / Verze Javy na serveru.

Na aktuálně námi podporovaných systémech, kde probíhá průběžná aktualizace, by problém s Javou neměl nastat. Instalační balíček FlexiBee od července 2017 obsahují instalaci Java 8 v dostačující aktualizaci. Potíže mohou nastat na Windows XP (nepodporovaný OS), kde nelze nainstalovat Java 8 a Java 7 není k dispozici v potřebné aktualizaci. V případech problému s aktualizací Javy existuje řešení v podobě ručního přidání kořenového DigiCert CA do databáze důvěryhodných certifikátů.

V případě jakéhokoliv dotazu kontaktujte naší technickou podporu telefonicky 371 124 321 nebo na emailovou adresu podpora@flexibee.eu.