Ohlédnutí za ABRA FlexiBee Developers Day 2017

Přehledy dat a integrační platformy dávají datům nový smysl – přehledně je zobrazí a chytře propojí. Právě na ně se soustředila akce ABRA FlexiBee Developers Day 2017, kterou jsme koncem května uspořádali ve smíchovském prostoru Node 5.

FDD 2017

Celý den byl nabitý přednáškami s různými zajímavými tématy. Záznam akce rozdělený po jednotlivých příspěvcích můžete shlédnout na našem YouTube kanále.

Všem řečníkům i zúčastněným děkujeme. K některým přednáškám Vám nabízíme podrobnější informace a prezentace ke stažení.

Využití FlexiBee API při expedici zásilek metodou FIFO na expedičním systému TouchStore

TouchStore od firmy Walk Solutions je profesionální a vysoce automatizovaný expediční systém, který Vám umožní snadno a rychle expedovat zásilky zákazníkům. Podpora mnoha různých dopravců umožňuje pohodlné vyřízení veškerých zásilek z jednoho místa pouhými několika dotyky. Veškeré nezbytné údaje o zásilce jsou z e-shopu nebo firemního informačního systému automaticky přeneseny do terminálu TouchStore, na němž pověřený pracovník samotnou expedici provádí.

V příspěvku hlavní vývojář Václav Vaník představí především způsob napojení expedičního systému na ABRA FlexiBee prostřednictvím rozhraní API, popíše workflow celého procesu zpracování, vysvětlí API štítkování a odhalí podrobností o získávání dat pro expedici.

Případová studie: zavedení expedičního systému TouchStore pro Geek s.r.o.

Dativery: API bylo jen začátek

Integrační platforma Dativery snadno propojí aplikace na úrovni uživatelského rozhraní i bez podpory autorů. Propojením svých aplikací uvidíte relevantní data v kontextu. Dativery zobrazuje relevantní informace přímo ve Vaší oblíbené aplikaci. Tímto způsobem tak lze propojit firemní aplikace, sociální sítě a veřejné databáze. A to vše velmi jednoduchou formou pomocí rozhraní API.

Bývalý vývojář FlexiBee Petr Ferschmann v příspěvku představí svůj projekt Dativery a způsob propojení dat s ABRA FlexiBee a jinými aplikacemi.

Prezentace Dativery ke stažení v PDF.

Použití FlexiBee v prostředí ISP

Cílem ISP Alliance a.s. je podpořit podnikání lokálních telekomunikačních operátorů ať už nabízenými službami, nebo formou snižování nákladů díky jejich rozpuštění mezi jednotlivé společnosti. Platforma ISP Alliance a.s. je místem pro spolupráci na projektech, pro sdílení know-how a zkušeností, nebo místem pro společná setkání a diskusi nad tématy, která jsou pro ISP aktuální. Pro členy a zákazníky je ISP Alliance a.s. také servisní organizací poskytující různé služby. Nabízí operátorům například národní a zahraniční konektivitu, provoz datacentra, hosting a housing, kompletní IPTV řešení, dodávky hardware a také poradenství v oblasti poskytování Internetu.

Vedoucí skupiny Software Michal David v příspěvku mimo jiné představí různé přístupy řešení agend ISP, softwarový ekosystém Adminus a jeho komunikaci s ABRA FlexiBee a podělí se také s hodnocením API FlexiBee od programátorů ISP Alliance.

Prezentace ISP Alliance ke stažení v PDF.

Přehledy v ABRA FlexiBee

Martin Schayna ve svém příspěvku představil užitečnou novinku FlexiBee – grafické přehledy. Tato nová vlastnost umožňuje rychlý pohled na to, jak se daří zvolené firmě. Jediná přehledná obrazovka vám naservíruje všechny potřebné ukazatele – náklady a výnosy, stavy pokladny, banky a skladových zásob nebo přehled neuhrazených faktur a největších dlužníků.

Prezentace přehledů ke stažení v PDF.

Přizpůsobení ABRA FlexiBee

Martin Štekl pohovořil o možnostech přizpůsobení ABRA FlexiBee. Téma se věnovalo uživatelským dotazům, úpravě reportů, typům dokladů, štítkům, atributům v ceníku, tlačítkům, filtrům a dalším.

Prezentace přizpůsobení FlexiBee ke stažení v PDF.

Nové importy z Excelu

Karel Běl přiblížil možnosti nových importů z Excelu. Import dat z MS Excelu je realizován pomocí XML souboru, který se standardním způsobem načte do FlexiBee prostřednictvím rozhraní API.

Prezentace importů z Excelu ke stažení v PDF.

ABRA FlexiBee historie a budoucnost ve vývoji

S historií a budoucností ve vývoji ABRA FlexiBee posluchače seznámil Roman Nováček. Prezentace začíná úplnými začátky vývoje FlexiBee a končí pohledem na připravované novinky a nejbližší milníky.

Prezentace historie a budoucnosti ke stažení v PDF.