Stahování výpisů online do softwaru ABRA Flexibee

Vlastníte účet u Fio banky a využíváte Internetbanking? Do Flexibee můžete snadno stahovat výpisy online, bez nutnosti ukládat je předem do počítače. Vše, co k tomu potřebujete, je modul Pokročilá banka, který je obsažen ve variantách Business a Premium a stažený “token” z Internetbankingu – viz Ceník. Modul pokročilá banka dále obsahuje příkaz k inkasu, import SIPO a import PayPal.

Co je to token?

Token je v podstatě elektronický klíč, díky němuž si banka snadno ověří Vaši identitu a oprávnění k užití bankovního účtu.

Jak jej získat?

Token získáte zdarma po přihlášení do Vašeho Internetbankingu, kde otevřete Nastavení a vlevo v menu zvolíte odkaz API.

Fio-1

Token získáte kliknutím na tlačítko Přidat nový token. Vygeneruje se alfanumerický klíč, kterému nastavíte práva (máte na výběr, zda pouze sledovat účet, nebo sledovat účet a vytvářet příkazy k úhradě), název a platnost a kliknete na tlačítko Odeslat.

Fio-2

Poté se v Internetbankingu nabídne stránka, která Vás vybízí k autorizaci. Kliknete na tlačítko Autorizovat a zde zadáte Autorizační klíč, který Vám banka zaslala na registrované telefonní číslo.

Fio-3

Poté se objeví oznámení, že pokyn byl přijat ke zpracování. V tuto chvíli již na záložce API vidíte token a jeho nastavení. Token zkopírujete a nyní jej můžete nahrát do Flexibee.

Jak nahrát token do ABRA Flexibee?

Ve Flexibee si v modulu Peníze, odkaz Seznam bankovních účtů, založíte bankovní účet a elektronickou banku, viz. naše video Založení bankovního účtu a elektronické banky.

Při nastavení bankovního účtu kliknete na záložku Online, kde vložíte zkopírovaný token. Pro výpisy a příkazy je možné použít stejný token, ale je potřeba mu při nastavování práv zvolit možnost “Sledovat účet a zadávat příkazy”.

Po uložení otevřete modul Peníze, odkaz Banka a zde, přes tlačítko Služby, vyberete možnost Stáhnout online výpisy. V tento moment se ABRA Flexibee propojí s Fio online a stáhne dostupné, ještě nenačtené, výpisy.

Zadání příkazu k úhradě

Pokud ve Flexibee zadáte příkaz k úhradě a potvrdíte jej tlačítkem Odeslat, systém Vás bude informovat, že import příkazu do banky proběhl úspěšně a zároveň vygeneruje do složky v počítači soubor s příkazem.

Tento příkaz je ovšem ještě nutné v Internetbankingu podepsat. Ve Fio online tedy kliknete na menu Přehledy a zvolíte nabídku Příkazy k podpisu. Zobrazí se dostupné příkazy k podepsání.

Fio-5

V poli akce, kliknete na ikonu “čtverečku s tužkou”, která znamená “podepsat”. V dalším kroku kliknete na tlačítko Autorizovat a banka Vám opět odešle autorizační kód na mobilní telefon.

Teprve autorizací pomocí SMS kódu provedete samotné odeslání příkazu k úhradě. Není tedy potřeba se obávat, že by další uživatelé Flexibee odesílali příkazy, které být odeslány nemají.